Karneval v Detskom domove

Valaská – 18.2.2017
Tento rok si nás naši priatelia z Detského domova vo Valaskej pozvali aj na svoj karnevalový večierok. Okrem letných aktivít na MDD a Mikuláša sme začali teda aj s tradíciou karnevalov 🙂 . Deti nás ako vždy milo a bezprostredne privítali a predviedli svoj program. Samozrejme že sa tešili na spoločnosť svojich kamarátov „motorkárov“ ale keď že sú to najmä deti tak samozrejme aj na malé darčeky. Pre nás to bolo len krátke sobotňajšie odpoludnie, ale pre nich isto jeden z očakávaných spoločenských zážitkov, ktoré sa im dostanú počas roka.
Spolu s nimi sa už aj my tešíme na leto a na MDD kedy sa zasa zídeme a spolu aj pojazdíme 🙂

Klubový večer

Rozhodli sme sa spojiť príjemné s užitočným… keď že sme sa už dlho nevideli a nevenovali sami sebe rozhodli sme sa 11.2.2017  zorganizovať klubovú schôdzu členov a čakateľov a spoločenský večer nie len pre seba, ale aj pre priaznivcov a sympatizantov nášho klubu. Samozrejme aby to nebolo len fádne stretnutie zvolili sme atraktívne podzemné priestory s pravou motorkárskou atmosférou. Tiež sme pozvali dvoch ďalších záujemcov, ktorý by sa cez sezónu s nami radi zviezli a prispeli svojou účasťou a pomocou na akciách Copper clubu. Akcia se celkom vydarila a okrem videí, ktoré sme prezentovali na výstave sme si posedeli a podebatovali pri dobrej muzike a v dobrej nálade. Už sa tešíme na ďalší klubový večer .. alebo guláš? … Každopádne čím viacej spoločenských akcií tým lepšie.

Výstava ITF SLOVAKIATOUR

V dňoch 26.-29.1.2017 sa Chopper club Banská Bystrica zúčastnil, ako partner Slovenskej asociácie Route 66, veľtrhu ITF SLOVAKIATOUR v bratislavskej Inchebe. Cieľom bolo spropagovať región okolo slovenskej Route 66 ako i samotnú Route 66 a Chopper club Banská Bystrica.
Veľká vďaka patrí predovšetkým prezidentovi Slovenskej asociácie Route 66 – Dr. Jurajovi Smrečanovi, že nám umožnil v súčinnosti s Asociáciou účasť na takomto podujatí.

Na tú svätú Kateřinu …

presne tak… bolo to v osudný piatok 25.11.2016 v R66 v Lopeji … zem sa zatriasla, kultúra dostala svoj priestor a päťdesiatka ľudí vypustila toľko energie, že ešte doteraz sa z toho horehronie spamätáva… 🙂

Ale nie naozaj … slovo dalo slovo a dohodli sme sa, že zorganizujeme kapustnicu pre členov klubu a priateľov, ktorí si s nami neváhali počas sezóny 2016 sadnúť na motorku a vydať sa na cesty, necesty. Aká by to však bola akcia bez prekvapenia… Okrem kapusty a zábavy pripravili členovia klubu aj krátky program v štýle “ Ein kessel buntes ..“ a  tiež mimoriadne prijatie dvoch čakateľov Mira a Jana za riadnych členov samozrejme s patričným sprievodnym programom typu “ … píš ako počuješ prospectovi na chrbát …“. Aby sme neboli len neporiadny gangstri mali sme aj oficiálnu časť – uzatvorenie patrnerstva so „Slovenskou Route 66“ … Program pokračoval aj na druhý deň a to formou „vlakového zájazdu“ do Brezna na bowling. Cesta by sa dala označiť za náročnú a strastiplnú hlavne pre chudáka sprievodcu, ktorý už asi dal výpoveď a cestujúcich ktorí asi prvý krát videli motorkárov bez motoriek 🙂 (vo všetkej počestnosti). Okrem bowlingu ktorý mal celý čas pod svojím jastrabím dohľadom Mirko sme absolvovali aj rýchly okruh po Breznianskom Jarmoku. Presun nazad do Lopeja prebiehal formou využitia služieb Taxi na ktorých dodnes prebieha ceľková rekonštrukcia a renovácia – … ale nie kecám. Spoločenský večer potom vysal zbytok síl zo všetkých zúčastnených a pripravil nás na nedeľný odchod.